Згущене молоко для Климова, або навіщо Солом'янському ШЕУ 1300 банок згущеного молока? - ЗМІ

Читати українською
Згущене молоко для Климова, або навіщо Солом'янському ШЕУ 1300 банок згущеного молока? - ЗМІ

Ті, кому зараз менш як сорок років, навряд чи пам’ятають радянську традицію заохочувати працівників, так би мовити, натурою – молоком «за шкідливість» або чимось ще, пише "Хрещатик"

Ця традиція давно вже втратила сенс. Якщо потрібно справді когось заохотити, то для обох сторін це набагато зручніше зробити грошима – а вже на ці гроші людина сама купить те, що їй потрібно. На щастя, часи дефіциту давно залишилися в минулому.

Тим більший подив в кінці березня викликала ініціатива керівництва дорожньо-експлуатаційного управління Солом’янського району Києва. Це комунальне підприємство закупило для своїх співробітників «спецхарчування» – згущене молоко. Спочатку йшлося про контракт на 50 тисяч гривень (якщо бути точними, на 49 799 гривень і 40 копійок), проте надалі називалася інша сума – 200 тисяч. У масштабах Солом’янського району цифра не астрономічна, але і не така вже маленька. Згущене молоко призначалася для тих співробітників, які працюють у шкідливих для здоров’я умовах.

Однак часи на дворі все-таки не радянські – зараз все на виду. Ця історія не могла не потрапити в Мережу – і вона туди потрапила. І відразу ж викликала масу питань. Наведемо тут лише деякі з них – а відповіді давати не будемо. Нехай читач пошукає їх сам.

По-перше, київські (і, зрозуміло, не тільки київські – але ж справа відбувається в столиці) комунальники постійно скаржаться на брак фінансування. Власне, цим вони й пояснюють плачевний стан столичних вулиць. Досить дивно, що у подібного підприємства раптом знайшлися зайві гроші. Тим більше в такий час, коли до Києва прийшла весна, з вулиць зійшов сніг, і стало видно все ями та вибоїни. Саме час ремонтувати дорожне покриття, а не витрачати гроші на щось ще.

По-друге, варто повернутися до того, про що вже говорилося на початку статті: чому, власне, саме згущене молоко? Швидше за все, працівники більше були б раді грошовим виплатам, а якщо вони хотіли саме згущеного молока, то цілком могли купити його і самі.

По-третє, товар був придбаний у товариства з обмеженою відповідальністю «Валдіс 1». Оскільки на це були витрачені бюджетні кошти, сам собою напрошується питання: чому обраний саме цей постачальник? На якому конкурсі він визначився, і хто стежив за дотриманням правил цього конкурсу? Можливо, якийсь інший кандидат міг би запропонувати більш вигідні умови?

По-четверте, деякий сумнів викликає ціна згущеного молока: 38 гривень за банку. У київських супермаркетах банка згущеного молока коштує від 20 до 30 гривень – але це одна банка, але ж відомо, що покупка гуртових партій обходиться набагато дешевше. Невже не вдалося знайти такого ж товару за нижчою ціною? А зекономлені гроші можна було б спрямувати на ремонт проїжджих частин і тротуарів – вони цього вже давно потребують, що в Солом’янському районі, що в будь-якому іншому.

По-п’яте, хто і як контролював видачу згущеного молока працівникам? Принаймні, сюжет програми «ДжеДАІ» підтверджує: деякі співробітники цього комунального підприємства згущене молоко справді отримали, але далеко не все. Виникає ще одне питання: хто і як визначав «обраних», а головне – хто може гарантувати, що всі вони справді отримали свої гостинці?

Зрозуміло, інформації дуже мало, щоб когось у чомусь звинувачувати. Але ж звинувачень ніяких і немає. А ось питання – є, і закономірні.


Мы не можем такими темпами возвращать людям дома, - Виктор Лещинский о потерянном из-за войны жилье

Хотят успеть до инаугурации Трампа: эксперты рассказали о целях Кремля на поле боя

Сколько ракет может производить Украина в месяц: темпы производства выросли

"Дополнительный водный рубеж": эксперт рассказал, как повреждение Кураховского водохранилища повлияет на фронт

Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас

Оккупанты ночью атаковали Киевщину ракетами и дронами: повреждены дома, есть пострадавшие

"20 часов без света": эксперт рассказал, какие существуют реальные угрозы зимой

Журналист рассказал, как работает российская пропаганда в ЕС: «Много таких нарративов сейчас в Европе…»

Новое страшное оружие РФ: что нужно знать о новом "Искандере"

Самые дерзкие и масштабные операции ГУР: каких целей удалось достичь

Это трагедия: сколько журналистов погибло с начала полномасштабной войны

Это катастрофа: мосты в Киеве нуждаются в срочном ремонте, подробности

Угроза наступления на Киев: эксперт рассказал, нужно ли готовиться к обороне столицы

Украинский язык стал обреченным просто на историческую победу, - Олесь Доний

Это прецедент вообще в истории проката украинских проектов, - Олег Маламуж о «Мавке»

Война и культура: Ольга Рутковская рассказала, как российская агрессия изменила украинцев

"Есть большие проблемы": эксперт объяснил, почему не удается преодолеть коррупцию в Украине

Ночные рейды ТЦК по злачный местам ничего же не дадут нашим Вооруженным силам, - Дмитрий Спивак

Эксперт рассказал, близок ли крах рф: все это рассыплется, и на этих развалинах, возможно, вырастит что-то толковое

Показать еще